- פשוט מבשלת - http://mevashelet.com -

עוגת יום הולדת בצורת ארנב

אתמול מלאו לאייל 3 שנים!! ערכתי לו מסיבה קטנה בבית עם 3 חברות שלו מהגן (הרביעית חלתה ולא יכלה להגיע…). אייל ממש ממש התרגש ולא הפסיק לקפץ, לרוץ ולצחוק כל הערב.
הילדים ציירו, הדביקו מדבקות, שיחקו בלגו, ורקדו לצלילי שירי ילדים. אנחנו ההורים קשקשנו לנו על נושאים ברומו של עולם, כמו גנים עירוניים, הגן של הילדים, הבנייה בעיר, תחפושות לפורים וכו'…
הכנתי כיבוד שמתאים גם לילדים וגם להורים: פשטידת תירס [1], פשטידת בטטות ועירית [2], בורקסים קנויים, ירקות חתוכים, גבינות וחומוס למריחה, רבעי פיתות, סלט חסה, תפוחים ובולגרית [3] (להורים), עוגת גבינה, שוקולד צ'יפס וחמוציות [4] ושיא הערב – עוגת יום הולדת בצורת ארנב, שאייל ביקש ממני ספציפית.
כמובן גם היו וופלים, בייגלה, נשנושים ועוגיות…
כצפוי הכנתי הרבה יותר מידי, וגם הילדים (במיוחד אייל) מאוד התרגשו ולכן לא ממש אכלו, כך שנשאר לנו המון אוכל…
עוגת הארנב היא טיפה יותר מורכבת להכנה מעוגת הפרפר [5], אבל גם היא לא ממש מסובכת. העיקרון הוא שמכינים 2 עוגות עגולות, אחת מהן מהווה את ראש הארנב, ומהשנייה חותכים את האוזניים:
הכנתי עוגת שוקולד עסיסית [6], שהכפלתי את המצרכים שלה פי 1.5, וחילקתי ל-2 תבניות בקוטר 24 ס"מ. העוגות יוצאות קצת נמוכות, ולכן אם אתם רוצים עוגות גבוהות – כדאי כנראה להכפיל את המצרכים פי 2.
הכנתי את העוגות ביום שלפני, ולמחרת (ביום המסיבה), חילצתי אותן מהתבניות. אחת מהן היוותה, כאמור, את ראש הארנב, ומהשנייה חתכתי אוזניים (ביד חופשית) בסכין חדה. סידרתי על תבנית תנור עטופה בנייר אלומיניום.

הכנתי קרם קצפת ווניל לציפוי, כמו בעוגת פרפר [5]:
המצרכים:
1 מיכל (250 מ"ל) שמנת מתוקה
1 כוס חלב
1 חבילה אינסטנט פודינג וניל
אופן ההכנה:
שמים את כל החומרים בקערה, ומקציפים עד לקבלת קרם סמיך ואחיד.
ציפיתי את כל העוגה בקרם, וקישטתי: השפם הוא ממקלות ליקריץ. הפה הוא דובדבן מסוכר. האף, האוזניים והעיניים הם מרציפן צבעוני (את האוזניים רידדתי עם מערוך של אייל…), והאישונים הם שוקולד צ'יפס.

העוגה יצאה ממש מקסימה, לדעתי, ואייל ממש שמח (בעיקר למראה הקישוטים). גם הילדים וההורים התלהבו 🙂

יום הולדת שמח, ילד מתוק שלי 🙂