- פשוט מבשלת - http://mevashelet.com -

מסיבת יום הולדת שנה ליאיר – חלק 1 – הכיבוד

יאיר חגג יום הולדת שנה [1] ב-3.6.10, ואתמול ערכנו לו מסיבה גדולה בביתנו, עם המשפחה המורחבת וחברים. כשיאיר נולד, לא עשינו לו אירוע מכל מיני סיבות, ובגיל שנה החלטתי שזו הזדמנות לערוך לו מסיבה גדולה. הגיעו יותר מ-40 איש (כולל ילדים).
הזמנו את כולם לשעת אחר הצהריים, והחלטתי לארח על בסיס של בופה של מתוקים, וגם כמה נשנושים מלוחים, כיאה לתינוק המתוק-מתוק שהוא יאיר.
היה לי ברור מראש שלא אכין את כל הכיבוד בעצמי, משום שמדובר בעבודה רבה ועליי עבר שבוע עמוס במיוחד (שבו, בין השאר, היתה לאייל מסיבת סיום בגן, וגם הלכנו להופעה של אלטון ג'ון), אך היה לי חשוב לסדר הכל בצורה יפה ומושכת – "בסטייל". אני חושבת שזה כיף כשיש מבחר של נשנושים וטעימות בגודל קטן, כך שאפשר לטעום מהרבה דברים בלי להתמלא, וכמובן כשהכל מסודר בצורה צבעונית ומסודרת, זה עושה עוד יותר חשק לטעום.
בנוסף לכיבוד, שקדתי על הכנת הפעלה מתוקה לילדים [2], שהעברתי להם בעצמי. בהפעלה הם קישטו קאפקייקס ועוגיות חמאה והכינו שיפודי ממתקים. על כך – בפוסט נפרד [2].
לצערי הרב יאיר סבל מכאבי צמיחת שיניים במהלך המסיבה, כך שהיו לו "פיקים" של בכי (ובלילה גם עלה לו החום) והוא לא כל כך נהנה, למרות שלקראת הסוף הוא נשנש מהעוגה שלו והיה מאוד מבסוט (עד לרגע שבו השיניים שוב הציקו לו). מסיבת יום הולדת שנה היא תמיד בשביל ההורים ולא בשביל הילד, ואני שמחתי מאוד במסיבה והייתי גאה ומאושרת לחגוג את השנה להולדתו של התינוק המתוק-מתוק הזה, ואת היותי אמא לשני ילדים מקסימים ונהדרים, שאני אוהבת הכי הכי בעולם.
בופה מתוקים
מגש של עוגיות מסוגים שונים (קנויות)
פאדג' בראוניז [3], שהכנתי וחתכתי לקוביות קטנות
עוגת שוקולד עסיסית [4]
מלון חתוך לפרוסות
קאפקייקס שוקולד עם ציפוי קרם קצפת ועוגיית הספרה אחת [5]
רוגלעך (קנויים)
עוגת יום הולדת בצורת קסילופון [6]
בופה מלוחים (הכל קנוי)
בורקס בולגרית מבצק פילו
בורקס פיצה מבצק פילו
ריבועי פיצה
בייגלה
דוריטוס
פופקורן
מגש ירקות חתוכים: עגבניות שרי, פרוסות מלפפונים ורצועות גמבה צהובה