- פשוט מבשלת - https://mevashelet.com -

עוגת יום הולדת בצורת הסיפרה שבע (ויום הולדת 7 לבלוג!)

 היום הבלוג חוגג 7 שנים להיווסדו! וואו, ממש תקופת חיים. ב-1.9.2003 פרסמתי כאן את הפוסט הראשון, "ה ה ת ח ל ה [1]", ובאותו יום את המתכון הראשון: בטטות אפויות בשמן זית ובזיליקום [2]. בכל שנות הבלוג פורסמו בו 800 פוסטים (לא יודעת מה אתכם, לי זה נשמע מטורף!).
השנה האחרונה היתה שנה מאוד מוצלחת לבלוג, לדעתי. פרסמתי הרבה יותר מתכונים, הוזמנתי לאירועי בלוגרים שונים, הכרתי אנשים חדשים ומעניינים, וגם למדתי דברים חדשים והתנסיתי במתכונים חדשים ושונים. אני נהנית מאוד מהבישול ומהכתיבה בבלוג, והוא הפך לחלק חשוב מאוד בחיי. אני מקווה שגם בשנה הקרובה וגם בשנים הבאות אוכל להמשיך להשקיע בבלוג, לצמוח, להתפתח ולהכיר עוד אנשים חדשים וטכניקות חדשות.

תודה רבה לכם הקוראים, שמלווים אותי, שמגיבים, ושלוחצים "like". זה לא שווה אם אתם לא שם 🙂

כשאנשים שומעים שיש לי בלוג בישול, הם בדרך כלל שואלים מה יש בו, ואני עונה – "יש בו הכל. אני כותבת על מה שאני מבשלת". הבלוג הוא לא סתם אסופת מתכונים, הוא ממש מלווה את חיי ומייצג את מי שאני ומה שאני מבשלת למשפחתי, לאורחים או בשביל הכיף שלי עצמי. לכן החלטתי שבמסגרת חגיגות יום ההולדת, תהיה לכם הזדמנות להכיר אותי קצת יותר טוב, באמצעות פוסטים…. עליי: איזה דברים אני אוהבת, מה אני חושבת, ועוד ועוד.

אני גם מתכננת הגרלה מגניבה. אני מקווה להספיק זאת עוד החודש, ואם לא – אז אחרי החגים.

לחגיגת יום הולדת צריך עוגת יום הולדת, נכון? אז החלטתי להכין עוגת יום הולדת לבלוג – בצורת הסיפרה 7!  הבאתי אותה היום לעבודה וחגגתי עם הקולגות 🙂 שאהבו את העוגה מאוד מאוד.

כך עשיתי זאת:

1. הכנתי עוגת שוקולד עסיסית [3] שחילקתי בין 2 תבניות אינגליש קייק.

2. חתכתי את העוגות בצורה הבאה:

3. הרכבתי את הספרה שבע. החלטתי שהחלק האנכי של הספרה הוא ארוך מידי, אז קיצרתי אותו.

4. ציפיתי בקרם קצפת ושוקולד [4] (כמו בעוגה בצורת רכבת [4] שהכנתי ליום הולדת 4 של אייל) וקישטתי בסוכריות צבעוניות.