- פשוט מבשלת - http://mevashelet.com -

משלוחי מנות לפורים 2008

חג פורים שמח!
היום חגגו בגן של אייל את חג הפורים. אייל התחפש לנמר ("נמר גדול! מפחיד!", כדבריו…), והתבקשנו להביא לגן משלוח מנות. נאמר לי שאפשר להביא מה שרוצים, כי אח"כ פותחים את כל משלוחי המנות ואוכלים ביחד. מכיוון שכמו שציינתי בעבר [1], אני לא אוהבת לתת לאייל חטיפים וממתקים, החלטתי להכין לו עוגיות בשביל משלוח המנות.
היום גם הייתה לנו מסיבה קטנה בעבודה לכבוד פורים, והחלפנו משלוחי מנות. במשלוח היינו צריכים לשים רמז – באיזה מקצוע היינו עוסקים אילו לא היינו עובדים במקצוע שלנו… אני בחרתי במקצוע של כותבת ספרי בישול – וצירפתי למשלוח המנות ספר מתכונים זעיר, שהכיל מתכונים לעוגיות ששמתי במשלוח המנות עצמו (בנוסף לעוד ממתקים).
נשארו לי המון עוגיות, והחלטתי שיהיה נחמד להביא משלוח מנות גם לגננות של אייל ולבעלת הגן.
משלוח המנות של אייל היה מבוסס על צלחת חד פעמית שעטפתי במפית, וסידרתי עליה את התקרובת. עטפתי הכל בצלופן וקשרתי בסרטים שונים.
לעבודה הכנתי משלוח מנות בתוך קופסת רשת שקיבלתי פעם במתנה (יחד עם מוצרי ספא). עטפתי בצלופן קבוצות של עוגיות מאותו סוג, בצורת סוכריה, וקשרתי בסרטים משני הצדדים. ריפדתי את הקופסא בנייר שקוף רך, סידרתי את הממתקים ואת חבילות העוגיות, והוספתי את ספר המתכונים הזעיר שהכנתי – הרמז שלי.
לגננות יצרתי 4 קופסאות, כל אחת משני דפי בריסטול בצבעים שונים. עשיתי חתכים בשתי הצלעות הארוכות, קיפלתי את הפינות, ושידכתי בשדכן ליצירת קופסא. הדבקתי על הקופסאת מדבקות עגולות בצבע זהב, וריפדתי אותן בנייר צלופן. סידרתי את העוגיות בצורה דקורטיבית, ובסוף עטפתי כל חבילה בנייר צלופן בצורת סוכריה, וקשרתי את הקצוות בסרטים.
יצא פשוט מקסים. הגננות ממש התלהבו והתרגשו מהמחווה – ואהבו מאוד את העוגיות.
אוזני המן נימוחות במלית תפוחים ושקדים [2]
כדורי טחינה ותמרים [3]
עוגיות חמאת בוטנים [4]
פאדג' שוקולד ופקאנים [5]
חיתוכיות שיבולת שועל, קוקוס וחמוציות [6]
עוגיות עם ריבה [7]
צ'יפס תפוחי אדמה סגולים (טבעיים וקנויים) – במשלוח המנות של אייל
צ'יפס שורשים ובטטה (טבעיים וקנויים) – במשלוח המנות של אייל


משלוח המנות של אייל (עטוף)


משלוח המנות של אייל – המרכיבים


משלוחי מנות לגננות, לפני עטיפה


משלוחי מנות לגננות, עטופים