Pin It

שומרי משקל: שבוע 3

ביום שישי שעבר הייתי בפגישה השלישית של שומרי משקל. קמתי בבוקר בתחושה מוזרה, ולמרות שידעתי שהייתי "בסדר" כל השבוע, הרגשתי שעל המשקל אולי לא אראה תוצאות. צדקתי – נשארתי באותו משקל.
אני מאוד ביקורתית כלפי עצמי, כך שבאופן אוטומטי התאכזבתי מאוד. התחילו לרוץ לי תסריטים בראש של "מה עשיתי לא בסדר" ו"למה לא ירדתי"…
לא הייתי היחידה. חברות קבוצה נוספות דיברו על כך שהייתה להן ירידה יפה, ועכשיו (במיוחד אחרי החגים) יש פתאום עלייה מאוד מאוד מאכזבת.

בפגישה דיברנו על הרגלים ש"תוקעים" אותנו בדיאטה, וששינוי שלהם יכול לעזור ולהקל על התהליך. אחת המשתתפות סיפרה כי העבירה את הארוחה החמה מהצהריים לערב, ומאז היא הרבה פחות רעבה ולא מתעוררת בלילה עם רצון לרוץ למקרר. גם אני עשיתי שינוי בשבועות האחרונים. לאורך תקופה הרגשתי לא טוב – בעיות במערכת העיכול, בטן נפוחה, כאבי בטן עמומים, ומין הרגשה כזו שמשהו "שם בפנים" לא מסתדר. החלטתי לנסות להוריד מהתפריט מוצרים מקמח חיטה, כמו לחם, פיצות, פסטות. כל המאכלים האלו מאוד מאוד אהובים עליי, והתזונה שלי תמיד הייתה מורכבת בעיקרה מפחמימות. אני מודה שאני מתגעגעת אליהן… אבל מאז שעשיתי זאת אני פשוט מרגישה הרבה יותר טוב! נפח הבטן ירד, אין לי כאבים ואני לא רעבה כל הזמן. אני עוד צריכה לקבוע פגישה לרופאת המשפחה, כדי לבדוק האם אכן יש דברים בגו ואולי אני סובלת מרגישות כלשהי לגלוטן. את הפחמימות שלי אני מקבלת בצורה של תפוח אדמה, אורז ופירות בעיקר.

בסוף הפגישה אחת מהחברות הוותיקות אמרה משהו שהשפיע עליי מאוד. היא ביקשה שלא נסתכל על השקילה הנקודתית אלא על כל התהליך שעברנו, ושלא נמעיט בהישגים שלנו לאורך כל התהליך. הגעה לקבוצה, ספורט, ירידה במשקל בשבועות הקודמים – כל אלו הישגים שלא צריך להתעלם מהם, רק כי השבוע הצלחנו פחות!
האמירה הזו זרקה אותי פתאום למקום אחר. היא כל כך צודקת! הרי אני עושה ספורט פעמיים בשבוע, בשבוע שעבר ירדתי 2 ק"ג, אני באה לפגישות. שמרתי על תקציב הנקודות היומי, למרות שאכלתי פעם אחת במסעדה. אז למה אני כל כך קשה עם עצמי?! הירידה תגיע, אם לא השבוע אז בשבוע הבא, כי אני בדרך הנכונה!

מחר אני נשקלת שוב, וגם הולכת לסדנת "חופש מאוכל" שמדברת על אכילה רגשית. המכנסיים כבר מאותתים שירדתי… נראה אם גם המשקל קלט את הרמז 😉

לכל הפוסטים על התהליך שלי במסגרת שומרי משקל

«   |   »תגובות

 • יונית 18 באוקטובר 2012 , 13:34

  רק רציתי לציין שראיתי אותך אתמול וגם מתאימה לך מאוד החולצה הורודה וגם את נראית טוב, פחות עיפה ויותר "מוארת". אין לי ספק שאנחנו לפעמים מאבדות את היכולת לקרא את הגוף שלנו בגלל כל הסחי הדעת. טוב שאת מנסה ובודקת עם הגוף שלך מה טוב לך. ועוד יותר טוב שאת מחזקת את "השמנות בארון" כמו שאני קוראת לעצמי בחשיפה שלך. חיבוק

 • גאלה 18 באוקטובר 2012 , 13:40

  ועוד דבר- בתור נשים אנחנו נתונות גם לשינויים הורמונליים במהלך החודש, לפני- במהלך- ואחרי המחזור. לעיתים המשקל לא יראה שירדת מכיוון שאת צוברת יותר נוזלים באותם הימים מהסיבות הללו. לפיכך הירידה היא לא תמיד זהה בכל שבוע, ועשויה להיות קטנה יותר או גדולה יותר מהממוצע…

 • מיכל 18 באוקטובר 2012 , 14:15

  תנסי למדוד גם אחוזי שומן.
  דיאטות כל הזמן מתמקדות במשקל בקילוגרמים, ומתעלמות לחלוטין מהרכב הגוף (שומן, שרירים וכו') אבל הבריאות והצורה החיצונית נקבעות הרבה יותר על ידי אחוזי שומן.
  מניסיוני האישי, ירדתי ב6 אחוזי שומן שהיו שווים למידה וחצי במכנסיים אבל במשקל העלתי חצי קילו.
  ככה שתנסי לקחת עוד מדדים חוץ ממשקל נטו.
  יכול להיות שהשבוע ירד באחוזי שומן ולא במשקל (בדרך כלל יורדים באחוזי שומן כשנמצאים במאזן קלורי שלילי קל, ואילו בדיאטה רגילה לפעמים נמצאים במאזן שלילי יותר מקל) ממליצה לקרוא דברים של הדיאטנים יעל דרור בנושא.
  לי זה עזר המון.

 • דנה הדר (פיטוטי). 18 באוקטובר 2012 , 14:45

  אני כאן בתור שחקנית חיזוק (-; כל הכבוד! ובאמת ורוד יפה לך!

 • רעות 18 באוקטובר 2012 , 15:44

  גם אני הצטרפתי לאחרונה לשומרי משקל (בפ"ת) ואתמול הייתה השקילה הראשונה- 1.5 ק"ג נשרו להם 🙂 איזה שמחה!!!
  מבינה לחלוטין את התחושות שאת מביעה ומקווה גם אני לשמור על אופטימיות וחיוביות גם אם לא תהיה ירידה.
  כיף לקרוא את הפוסט שלך ולזכור שיש עוד הרבה אנשים איתך באותה ביצה

  המון הצלחה מחר בשקילה וחיזוקים חיוביים 🙂
  וכמובן סופ"ש נפלא

 • יעל 2709 18 באוקטובר 2012 , 16:59

  רחלי, כל הכבוד על ההתמדה.
  אני מקווה שמחר תראי שירדת במשקל, ושהעבודה הקשה משתלמת. ללא ספק את בדרך הנכונה! בהשפעתך גם התחלתי לשמור 🙂
  לגבי הרגישות לגלוטן, אם תרצי יש בלוג מדהים עם מתכונים מעולים ללא גלוטן הוא נקרא קולינריא של תמי בן דויד ואני אוכל להמליץ לך על מתכונים מעולים שניסיתי. חוץ מזה אני מכירה אנשים שאמנם אין להם צליאק אבל ברגע שהם הפסיקו לאכול גלוטן הם חשו הקלה.
  בהצלחה!

 • מרב 18 באוקטובר 2012 , 17:55

  נשמח לשמוע על הסדנה "חופש מאוכל". אני באמת מרגישה שלפעמים אני מסתובבת סביב האוכל כל היום.

 • נחמה. 18 באוקטובר 2012 , 20:14

  נראה לי לא לענין להביא הצעות לכל מיני עוגות מפתות אחרי רשומה שעוסקת במאמץ לרדת במשקל…..(לא יודעת מי מחליט איזה פרסומים לתת, כנראה שלא את.)
  בהצלחה בהמשך והעיקר לא להתיאש!

 • דיתה 19 באוקטובר 2012 , 21:20

  אפשר לשמוע רשמים על הסדנה?זה מסקרן.היכן היא מתקיימת?

 • חדוה 20 באוקטובר 2012 , 11:28

  רחלי – שאפו על השינוי שעשית בחייך לגבי הרגלי אכילה – ניכר בך שאת בדרך הנכונה ובהחלט מרגישה מחוייבת לשינוי – כל הכבוד ובהצלחה בהמשך הדרך.
  ושאלה – אם החלטת להפסיק לאכול מוצרי חיטה – מה את אוכלת בבוקר, למשל? אני גם מרגישה שהחיטה לא טובה לי לבטן ולא מוצאת גיוונים למעט פריכיות אורז שכבר נמאסו…..
  אשמח גם לשמוע יותר על הסדנא שאת משתתפת – "חופש מאוכל".

 • יוכי 21 באוקטובר 2012 , 09:04

  והמכנסיים צדקו…

 • עליזה 22 באוקטובר 2012 , 22:34

  איפה מתקיימת הסדנא "חופש מאוכל" באיזור ראשון לציון???

 • טל 25 באוקטובר 2012 , 12:15

  אני כל כך כל כך מזדהה. אני גם כן נרשמתי לסדנת אורח חיים בריא שמשולבת בשיעור חיטוב.

  אז כמובן שגם התחלתי לאכול מסודר יותר, לשים לב למה שנכנס לפה וחזרתי לריצות.

  כל זה לא עזר שאתמול במפגש השלישי לא ירדתי (כששבוע שעבר ירדתי קצת יותר מקילו) אלא אפילו עליתי 200 גרם!!!!

  אההההה…..אבל זה בדיוק מה שהייתי צריכה כדי להתמיד יותר עם האוכל ולהשקיע יותר בספורט…

  מאחלת לשתינו ירידה מלאת משמעות שבוע הבא 🙂
  בהצלחה!!!

לכתוב תגובה לפוסט