Pin It

סיכום תגובות לסקר הקוראים

המון המון תודה לכל הקוראים שהגיבו על הסקר!
סוף סוף יצא לי לשבת ולסכם את התגובות. בשבוע שעבר אייל חטף וירוס מעיים ועברנו כמה ימים מאוד לא נעימים של הקאות, חום וחוסר שינה. מזל שלא הגענו בסוף למיון. תודה לאל הוא יצא מזה וחזר לעצמו.
אז מה היה לנו?
א. יום מתוק
23% מהמגיבים אהבו את הרעיון הזה. אני מאוד אוהבת אותו ומאוד רוצה ליישם אותו, אבל מכיוון שאין אצלי מי שיאכל את כל העוגות והעוגיות האלו (חוץ ממני – וזה בטח שלא יעזור לי לרדת במשקל אחרי הלידה), זה יקרה רק אחרי שאחזור לעבודה (כלומר אחרי החגים), ואוכל להביא לשם את התוצרים. stay tuned.
ב. כלי משחית
9% מהמגיבים אהבו את הרעיון הזה. אני לא כ"כ מתחברת אליו, ולכן בשלב זה לא איישם אותו.
ג. ספר בישול
23% מהמגיבים אהבו את הרעיון הזה. אני מאוד מאוד אוהבת אותו, וכבר הרבה זמן רציתי להקדיש פוסטים לספרי הבישול שלי. הרעיון הזה הוא מבחינתי Number one.
ד. המרכיב הנבחר
רוב המגיבים – 27% – אהבו את הרעיון הזה. היו שציינו שהמרכיב צריך להיות תבלין. היו שציינו שהמרכיב צריך להיות עונתי (או "מה שזול עכשיו").
הרעיון נחמד בעיניי, אז אנסה ליישם אותו, למרות שמבחינתי הוא לא ב-top. מובן מאליו שהמרכיב צריך להיות עונתי (אין טעם לכתוב על תפוזים באוגוסט…) ואני מבינה לחלוטין את הבקשה לגבי המחיר. בכל זאת – משבר כלכלי, מה גם שמחירי הירקות והפירות עלו מאוד לאחרונה.
ה. המתכון החודשי
18% מהמגיבים אהבו את הרעיון הזה. מכיוון שאני חושבת שבכל מקרה אני מפרסמת מתכונים הקשורים לחגים ולעונות השנה (פשוט כי זה חלק משגרת החיים…), אני לא רואה טעם לעשות מזה "פרויקט".
רעיונות נוספים
חלק מהמגיבים העלו בקשות נוספות, להלן ההתייחסות שלי:

 • מתכונים ללא סוכר
  אני מבינה את הבקשה, אבל לא בטוחה שאוכל לעמוד בה. אין אצלנו במשפחה בעיה של סוכר, כך שאני לא משתמשת בממתיקים מלאכותיים בבישול, וזה גם לא בריא לילדים. אנסה לשלב מפעם לפעם מתכונים שלא כוללים סוכר אלא ממתיקים אחרים – כגון דבש, סירופ אגבה, סטיביה וכו'.
  מי שמעונין להמיר את הסוכר במתכונים לממתיקים מלאכותיים (למשל דיאט טיפ שמשמש באפיה), שיפעל בבקשה לפי הוראות האריזה. אין לי ידע בנושא ואני לא רוצה להטעות.
 • מתכונים לצמחוניים
  אני אנמית ולכן בשר הוא מרכיב חשוב בתפריט שלי. אני גם לא אוהבת קטניות ולכן לא מרבה לבשל איתן. בבלוג יש מתכונים שהם צמחוניים מעצם העובדה שהם לא כוללים בשר (למעשה רק המתכונים בקטגוריה "בשר, עוף ודגים" כוללים בשר), וגם קטגוריה למנות מטופו. יכול להיות שיצא לי מפעם לפעם לפרסם מתכון שיותר מתאים לצמחוניים, אבל זה לא יקרה על בסיס קבוע.
 • מתכונים דלי קלוריות
  יש קטגוריה שלמה בבלוג שמוקדשת רק לזה – מתכונים דיאטטיים, ויש בה יותר ממאה מתכונים. רוב הבישולים שלי (חוץ מעוגות ועוגיות אולי) הם של מאכלים לא שמנים מידי.
 • אפשרות הדפסה
  יש 2 אפשרויות:
  א. להעתיק את המתכון ל-word או notepad ולהדפיס משם (זה מה שאני בדר"כ עושה כשאני משוטטת בבלוגי בישול. כך אני יכולה גם לשמור את המתכון בספריית המתכונים שלי במחשב).
  ב. להיכנס לקישור הישיר של המתכון. בסוף יש כפתור "share". מעבר עם העכבר עליו או לחיצה עליו מציגה כל מיני אפשרויות, שהדפסה היא אחת מהן. אופציה זו תדפיס את דף האינטרנט עם המתכון, אך גם עם כל עיצוב הדף, ויש לקחת זאת בחשבון.
 • מתכוני עמים ומתכוני עדות
  אני לא ממש מבינה בזה ולא נמשכת לזה, צר לי.
 • ארוחות לאירוח ייחודי (ארוחה איטלקית, בראנץ', ארוחה תאילנדית וכו')
  הרעיון ממש יפה, הבעיה שלי היא עם היישום. אני לא מארחת כל כך הרבה, כך שאין לי ממש אפשרות לנסות סוגי אירוח שונים. אולי בעתיד זה ישתנה. כרגע אני יכולה רק להפנות לקטגוריית ארוחות.
 • קישוטים מיוחדים לעוגות
  לצערי אני לא מבינה בזה, וגם אין לי את היכולת הטכנית. אני יכולה רק להפנות לקטגוריית עוגות לימי הולדת, שם אני מתעדת את נסיונותיי בתחום.
 • אוכל לתינוקות – קל ומהיר
  ישנם מתכונים כאלו בקטגוריית "אוכל לאייל – אוכל לילדים". כשיאיר יתחיל לאכול מוצקים, כנראה אחדש את הפוסטים בנושא.
  אוכל לכתוב פוסט סיכומי על כך עם הפנייה לכל מיני רעיונות ומתכונים, אם יש קוראים שמתעניינים בנושא.
 • פינה לייעוץ כללי
  האתר שלי הוא בלוג ולא פורום, כך שאין כאן מקום לכך. ניתן לעשות זאת באתר של הבלוג בפייסבוק. אם יש שאלות על מתכון ספציפי שפירסמתי, אפשר כמובן להשאיר תגובה למתכון, ואשמח לענות.
  שוב תודה לכל המגיבים. אני מקווה שעניתי והתייחסתי לכל הנושאים, השאלות והבקשות. אתם מוזמנים להעלות נושאים נוספים בתגובות לפוסט זה.
  באופן כללי, אשמח מאוד לקבל תגובות על המתכונים בבלוג. זה מאוד כיף ומעודד לדעת שאני לא כותבת בבלוג רק בשביל עצמי, אלא שאני מצליחה גם להגיע לאנשים נוספים.
 • «   |   »  תגובות

  • מסטיי אסתר 28 ביולי 2009 , 08:15

   אוהבת,אוהבת,ונהנית מאוד,ושוב המשך מוצלח לבלוג מנצח,אתי

  • יעל 28 ביולי 2009 , 09:05

   רציתי להעיר לגבי הצילומים באתר,צילומי אוכל זה דבר שצריך ללמוד ולהתמחות בו,קשה סתם לקבל תמונה מגרה ומעוררת תאבון סתם ממצלמה ביתית….
   אני מציעה כשידרוג האתר וכשיפורו להתעניין בצילומי מאכלים יותר איכותיים.
   לפעמים תמונה נראת כלכך לא מוצלחת בבלוג…שלא ממש בא לנסות להכין…
   לי אישית הקטע האסטתי[של האוכל לא של האתר]
   מאוד משמעותי,אוכל שנראה סתמי…לפעמים בצילום כמן ערמה…דוחה אותי.
   כדאי להשקיע קצת יותר בכלים…ברקע,באביזרים מסביב,כמו שעושים בספרי בישול-תסתכלי ותביני על מה אני מדברת
   חוץ מזה-כל הכבוד על הפעילות סביב הבישול הביתי.
   ומזל טוב.
   יעל

  • שמחה 28 ביולי 2009 , 11:34

   לגבי התגובה של יעל. אני דוקא מאוד נהניתי מהתמונות הביתיות דוקא. רק בשבוע שעבר עלתה לי מחשבה דומה כשליד אחד המאכלים עמד מזלג שממש ראו שמישהו ליקק אותו קודם וזה קצת צרם לי. אבל בסה"כ התמונות נראות בערך כמו שיוצא אצלי. כמו התמונות בסיפרי הבישול בדר"כ לא יוצא לאף אחד.
   תודה על הכל
   שמחה

  • רחלי 28 ביולי 2009 , 12:13

   אני חייבת לומר שאני ממש לא מתחברת לבלוגים עם צילומי אוכל מושקעים. בעיניי זה מסיט את הפוקוס מהעיקר – והעיקר הוא המתכון וההסברים בו. מבחינתי מטרת הצילום היא אחת – להראות כיצד בערך אמורה להיראות התוצאה הסופית (ובדר"כ התמונות בספרי הבישול הן ממש לא מייצגות, וגם עובדים עליהן שעות).
   אני חושבת שהתמונות בבלוג הן סבירות, יחסית לעובדה שהן מצולמות במצלמה קטנה ופשוטה וביד לא מקצועית. לפעמים אני מעדיפה לשים תמונה לא טובה מאשר לא לשים תמונה בכלל.
   לא רואה את עצמי משקיעה בכך מעבר לקיים, זה המון עבודה, והסיפור מסביב למתכון וההסברים חשובים לי יותר.
   אולי בפנסיה יהיה יותר זמן…
   לגבי מזלגות – לקחתי לתשומת ליבי.

  • גיליה 29 ביולי 2009 , 21:17

   נחמד שאפשר להדפיס את המתכון.
   ננסה כשיהיה משהו שאני אוהבת

  • לוח מודעות 1 בדצמבר 2009 , 15:10

   אני אישית אוהבת את הפוסט … בהצלחה

  לכתוב תגובה לפוסט